Ilustrační foto Vína CHEDDAR

CHEDDAR

Čedar (anglicky „Cheddar“) je polotvrdý sýr pocházející původně z vesnice Cheddar v Somersetu v jihozápadní Anglii. Vyrábí se z pasterovaného i nepasterovaného kravského mléka. Zraje mezi šesti až osmnácti měsíci.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Víno VÝBĚR Z CIBÉB

Víno VÝBĚR Z CIBÉB

Výběr z cibéb patří mezi přívlastková vína, k jehož výrobě jsou použity nejvyzrálejší hrozny, jaké lze přirozenou cestou vypěstovat. Používány bývají především ty odrůdy, které v našich podmínkách snáze dozrávají a rychle zvyšují cukernatost.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Co znamená VOC ?

Co znamená VOC ?

VOC je zkratka pro Víno originální certifikace. Dle vinařského zákona je to relativně nová, mladá kategorie založena na románském systému zatřídění vín. Toto víno musí odpovídat minimálně požadavkům na jakostní víno, avšak nepodléhají státnímu zatřiďování.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Víno a sýr

Víno a sýr

K dobrému vínu neodmyslitelně patří i dobrý sýr. Obecné pravidlo pro párování vína se sýrem je, že vína nad 14,5 % alkoholu jsou plnější a chutnají lépe s intenzivněji chutnajícími sýry. Vína s obsahem alkoholu pod 12 % jsou méně intenzivní a dobře se hodí k jemnějším sýrům.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Víno a čokoláda

Víno a čokoláda

V Čechách není kombinování vína a čokolády příliš zažité. Pokud patříte k fanouškům čokolády nebo červeného vína, jejich spojením si můžete jenom polepšit. V případě červeného vína a čokolády se opravdu dá doslova říct " na zdraví ". Skleničku kvalitního červeného vína nebo malý kousek čokolády denně si nemusíte odpírat. V tomto malém množství přispějí k Vašemu dlouhému životu a dobrému zdraví.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Šumivá vína neboli sekty

Šumivá vína neboli sekty

V České republice přibývá vinařů, kteří se úspěšně věnují výrobě sektů. Velký rozdíl je mezi víny perlivými, šumivými a jakostními šumivými neboli sekty. Zatímco perlivá a šumivá vína mohou být obohacena umělým CO2, jakostní šumivá vína nikoliv – bublinky v nich obsažené jsou výhradně přírodní.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína VÍNO Z BETONU - MODEL VEJCE

VÍNO Z BETONU - MODEL VEJCE

V posledních pár letech, již mnoho našich vinařství, zařadilo do svého výrobního procesu betonové nádoby ve tvaru vejce, pro ještě lepší vyzrávání bílých, ale také i červených vín. Beton dovoluje vinaři zachovat ovocné vlastnosti vína bez redukčních vlastností nerezové oceli a přidat vínu strukturu bez dubového aroma.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína SLÁMOVÉ VÍNO

SLÁMOVÉ VÍNO

Slámové víno patří mezi přírodně sladká vína. Jeho příprava je velmi náročná. Vyrábí se z vyzrálých vinných hroznů, které při sklizni vykazovaly cukernatost nejméně 21 °NM. Hrozny vysychají přírodní cestou po dobu nejméně tří, ale klidně i pěti měsíců, aby se obsah bobulí dostatečně zahustil a cukernatost vylisovaného moštu se zvýšila na nejméně 27 °NM. Obvykle je ale cukernatost moštu vyšší a dosahuje až 45–50 °NM.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína LEDOVÉ VÍNO

LEDOVÉ VÍNO

Ledové víno patří mezi vyhledávané vinařské lahůdky. Ledové víno se vyrábí ze zmrzlých hroznů, které musí podle českého Vinařského zákona projít mrazem při teplotách minimálně -7 st. C. optimálně až na -10 °C. a získaný mošt musí vykazovat alespoň 27 °NM cukernatosti.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Dárkové poukazy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz je ideální řešení situace, kdy si nevíte rady a váháte s výběrem dárku. Blíží se Vánoce, Svatý Valentýn, narozeniny, významné jubileum a vy hledáte vhodný dárek? Váš partner je milovníkem vína a vy mu chcete udělat radost? Hledáte možnost jak vhodně vyjádřit poděkování Vašim zaměstnancům?
Zobrazit celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vinařství

Mádl František - VINAŘSTVÍ - Pan František Mádl zvaný také jako Malý vinař z Velkých Bílovicích je tvůrcem jakostních a přívlastkových vín. Zaměřuje se na kvalitní přívlastková vína z odrůd, pro které je Velkopavlovicko ideální oblastí. Hrabal - VINAŘSTVÍ - Jednoho podzimního dne se u láhve výtečného Veltlínu bratři Stanislav a Miroslav Hrabalovi rozhodli obnovit výrobu a prodej vín. Oprášili tak dlouho trvající tradici zpracování vína rodinou Hrabalových, kterou kdysi v roce 1966 zakládal otec Vác. Hrabal.Henriques & Henriques-Vinhos, S.A. - Rodina HENRIQUES patřila mezi největší vlastníky půdy v oblasti Camara de Lobos již od 15. století, kdy byly založeny i první vinice na svazích Pico da Torre, které patřily Henriquesovým. Vinobox - VINOBOX je inovativní značkou pro řešení moderního způsobu distribuce a stáčení vína. Je synonymem pro kvalitní víno ve spojení s vysoce účinným obalem technologie Bag-In-Box. Hradil - VINAŘSTVÍ - Vinařství Hradil je malé rodinné vinařství s názvem Víno Hradil Čejkovice, nacházející se ve Velkopavlovické vinařské podoblasti v Čejkovicích u Hodonína, ve třetí největší vinařské obci na Moravě.Alexandre Relvas - Poměrně mladé, ale velmi perspektivní vinařství, nacházející se v oblasti Alentejo v Portugalsku. Vlastní přes 100 ha vinic v jižní části (oblast Alantejano) a dalších 200 ha vinic má smluvně zavázáno s místními pěstiteli. Arnaud - Společnost Arnaud byla založena již roku 1950 v regionu Limousin, konkrétně v malém městečku Aixe sur Vienne ve Francii. Tento rodinný podnik se už od svého vzniku zabývá výrobou tradičních francouzských paštik a konzervovaného masa. Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné