Ilustrační foto Vína Nově v nabídce vinařství Červenka Čejkovice

Nově v nabídce vinařství Červenka Čejkovice

Milí přátelé, milovníci dobrého vína, nově jsme pro Vás zařadili do prodeje, vnikající vína z vinařství Červenka. Vína tohoto vinařství jsme měli možnost ochutnat na řízené degustaci v naší vinotéce VINOSTYL, kde jsme přivítali pana Pavla Červenku, který je majitelem rodinného vinařství, vyrábějícího své víno v obci Čejkovice.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Vinařství KAMIL PROKEŠ a jeho láhvová vína u nás v prodeji !

Vinařství KAMIL PROKEŠ a jeho láhvová vína u nás v prodeji !

Ing. Kamil Prokeš, Ph.D. vystudoval obor Vinohradnictví a vinařství, které zakončil s vyznamenáním jako inženýr v roce 2009. Po získání červeného diplomu pokračoval na Zahradnické fakultě v Lednici v doktorském studiu, které ukončil v roce 2016 obhajobou disertační práce na téma šumivých vín. Nyní působí jako odborný asistent na Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Během svého studia vyjížděl na četné vinařské stáže a konference do zahraničí (Německo, Rakousko, Itálie, Gruzie, Velká Británie, Francie, Slovinsko, Chile, USA, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko a JAR). Své získané teoretické znalosti a praktické poznatky nyní sdílí se studenty jako lektor na Vinařské akademii ve Valticích, Národním vinařském centru a Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity. Je držitelem senzorických zkoušek (zasedá na mezinárodních soutěžích za ČR), členem Unie enologů ČR a člen Komise expertů ministerstva zemědělství na SZPI pro hodnocení a zatřiďování vín. Mimo všechny odborné znalosti je také trojnásobný mistr z Mezinárodního mistrovství v sekání sektů – sabráži, a též držitelem osmi českých a jednoho světového rekordu v sabrage.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Velikonoční otevírací doba

Velikonoční otevírací doba

Velikonoce se kvapem blíží a my Vám všem přejeme klidné a pohodové prožití těchto svátků jara.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Víno v lahvích MAGNUM

Víno v lahvích MAGNUM

Magnum, označení které pro vína znamená objem láhve 1,5l. Jedná se o prestižní typ láhve, která je určena pro vína s delším potencionálem zrání. Sklo láhve je silnější. Používá se i delší korek, který je určen pro vína k delší archivaci. V některých případech jsou korky ještě zataveny voskem.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Svařené víno nebo také svařák

Svařené víno nebo také svařák

Svařené víno patří neodmyslitelně k chladnému neboli zimnímu období, kdy vás tento horký nápoj dokáže zahřát. Kromě zahřátí dokáže při správném dávkování nabídnout i celou řadu léčivých účinků. Mezi některé z nich patří například rozšíření cév, což pomáhá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, antiseptické účinky, pomáhá bojovat s chudokrevností a s trávením a má pozitivní vliv na náš imunitní systém.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Klaret z Moravy

Klaret z Moravy

Názvem klaret nebo claret se smí označovat víno vyrobené z modrých odrůd révy vinné bez nakvášení rmutu. V českém vinařském slovníku najdete tuto definici klaretu „Klaret je bílé nebo světle růžové víno vyrobené z modrých hroznů révy vinné.“
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Italské PRIMITIVO

Italské PRIMITIVO

Ačkoli se vedou sporné a dlouhodobé debaty o geografickém původu odrůdy, není pochyb o tom, že dnešní domov Primitiva je v jižní Itálii, zejména v Puglii. Primitivo je poměrně obtížné na vinici obhospodařovat. Odrůda je náchylná k suchu, mrazům a hrozny jsou náchylné vůči plísňovým chorobám a škůdcům révy. Víno je tmavé a dozrává brzy, z čehož zřejmě pochází i jeho italský název. Primitivo znamená v překladu rané a získává si všechny milovníky červených ovocných vín. V Itálii se sklízí již od půlky srpna nejpozději do poloviny září.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína OLIVY A VÍNO

OLIVY A VÍNO

Víno je vhodný nápoj pro vyjímečné události, nebo jen tak pro posezení s přáteli. Vždy je dobré k vínu něco zakousnout, nejste-li zrovna milovníky sýrů bohatě postačí třeba olivy.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína CHEDDAR

CHEDDAR

Čedar (anglicky „Cheddar“) je polotvrdý sýr pocházející původně z vesnice Cheddar v Somersetu v jihozápadní Anglii. Vyrábí se z pasterovaného i nepasterovaného kravského mléka. Zraje mezi šesti až osmnácti měsíci.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Víno VÝBĚR Z CIBÉB

Víno VÝBĚR Z CIBÉB

Výběr z cibéb patří mezi přívlastková vína, k jehož výrobě jsou použity nejvyzrálejší hrozny, jaké lze přirozenou cestou vypěstovat. Používány bývají především ty odrůdy, které v našich podmínkách snáze dozrávají a rychle zvyšují cukernatost.
Zobrazit celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné