Růžové nebo také ROSÉ víno

Publikováno: 8.8.2023

Růžové víno se vyrábí z modrých odrůd a to nejčastěji metodou naležení rozemletých hroznů. Vyluhování barviva ze slupek do vinného moštu při výrobě trvá pouze krátkou dobu. Většina modrých odrůd totiž obsahuje barvivo pouze ve slupkách (výjimkou jsou barvířky jako Alibernet, Neronet, Rubinet, nebo třeba Dornfelder, ze kterých růžové víno vyrobit nelze). Růžové víno nebo také rosé, je víno barvou od oranžových odstínů jako je lososová či meruňková, až po růžové nebo růžovo-fialové odstíny. Vše je závislé na použité surovině, délce macerace a na technologii výroby. Mezi nejoblíbenější odrůdy moravských růžových vín patří Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré a Merlot.
Ve vůni růžových vín můžeme ucítit různé druhy ovoce od meruněk, malin, ostružin, až po citrusové plody, červený rybíz, višně, ale i smetanové či jogurtové tóny. Růžová vína jsou osvěžující, lehká. Všechna růžová vína se chladí o něco více než bílá a proto se růžová vína nejvíce hodí jako osvěžení během letní sezóny, kdy nic nepokazíte ani s kostkou ledu, ledovou tříští nebo nakrájenou jahodou či malinami.

 

Sdílet na Facebooku


Zpět

Ušlechtilá plíseň neboli botrytida

Víno s ušlechtilou plísní, botrytické víno nebo také víno z botrytického sběru je mezi milovníky vína velmi oblíbené. Botrytida neboli šedá plíseň rodu Botrytis cinerea, je houba, která napadá zralé bobule hroznů. Její přítomnost může být pro kvalitu moštu devastující a vína z napadených hroznů jsou většinou nepoživatelná. Avšak při splnění určitých podmínek se tato šedá plíseň vyvíjí v plíseň ušlechtilou.
Zobrazit celý článek

BAG IN BOX

Bag in box, zkráceně také BiB, se stal novou moderní formou balení vína a je využíván celosvětově. Jedná se o cenově velmi výhodné kvalitní sudové víno, které je plněno do praktických kartonových obalů o objemu 3, 5, 10 a 20 litrů.
Zobrazit celý článek

Vinařství

RONA - sklárna - Sklárna RONA patří mezi světově nejvýznamnější výrobce kvalitního nápojového skla, stolovacích doplňků a dekoračního skla. Sklárna RONA má víc jak stoletou tradici ve výrobě skl...Hrabal - VINAŘSTVÍ - Jednoho podzimního dne se u láhve výtečného Veltlínu bratři Stanislav a Miroslav Hrabalovi rozhodli obnovit výrobu a prodej vín. Oprášili tak dlouho trvající tradici zpracování vína rodinou Hrabalových, kterou kdysi v roce 1966 zakládal otec Vác. Hrabal.Kopke - Značka KOPKE byla založena již v roce 1638 Němci Christianem Kopke a jeho synem. House of Kopke je nejstarší exportní společnost portského vína a zároveň vlastní nejstarší sklep a tím i nejstarší obchodní značku v portských vínech. Plaimont Producteurs - Historie společnosti sahá do roku 1979, kdy se spojili tři hospodářská družstva Plaisance, Aignan a Saint-Mont a zřídili jednotnou skupinu družstev a vinic s názvem Plaimont Producteurs. Sp...Weingut Andrzej Greszta - Vinice tohoto moselského vinařství se nachází v okrese Kröv. Zaměřují se zejména na odrůdu Ryzlink rýnský, kde na svět přišel první ročník v roce 2006. Sedlák - VINAŘSTVÍ - Vinařství Sedlák hospodaří na vlastních vinicích ve Velkých Bílovicích už čtvrtou generaci. Předkům tohoto rodu pomáhali při jejich práci vždy koně, a proto se kůň stal také jejich symbolem... Botur - VINAŘSTVÍ - Vinařství Botur bylo založeno již v roce 1989 Luďkem Boturem. Hrozny na výrobu vína v dnešní době nepochází z jeho vlastních vinic, ale jsou vykupovány od léty prověřených smluvních dodavatelů, kterými jsou pěstitelé kvalitní révy vinné, především z oblasDalší vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné