Ilustrační foto Vína Burčáková sezóna je opět tady !!!

Burčáková sezóna je opět tady !!!

Rok se s rokem sešel a my přinášíme výbornou zprávu pro všechny milovníky BURČÁKU. Prodej bílého burčáku původem z Moravy, bude letos zahájen v naší vinotéce VINOSTYL od pondělí 4. září 2023. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Růžové nebo také ROSÉ víno

Růžové nebo také ROSÉ víno

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale stále se najdou tací, jenž růžové víno považují za mix červeného a bílého vína. Rádi bychom Vám vyvrátili tento mýtus.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Ušlechtilá plíseň neboli botrytida

Ušlechtilá plíseň neboli botrytida

Víno s ušlechtilou plísní, botrytické víno nebo také víno z botrytického sběru je mezi milovníky vína velmi oblíbené. Botrytida neboli šedá plíseň rodu Botrytis cinerea, je houba, která napadá zralé bobule hroznů. Její přítomnost může být pro kvalitu moštu devastující a vína z napadených hroznů jsou většinou nepoživatelná. Avšak při splnění určitých podmínek se tato šedá plíseň vyvíjí v plíseň ušlechtilou.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína BAG IN BOX

BAG IN BOX

Bag in box, zkráceně také BiB, se stal novou moderní formou balení vína a je využíván celosvětově. Jedná se o cenově velmi výhodné kvalitní sudové víno, které je plněno do praktických kartonových obalů o objemu 3, 5, 10 a 20 litrů.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Co je to likérové víno?

Co je to likérové víno?

Likérová, dezertní, fortifikovaná neboli vína portského typu. To všechno jsou různá označení pro stejný, nebo velmi podobný typ vína vyráběného u nás i v zahraničí. Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o vína s vyšším podílem obsahu cukru a alkoholu.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Co znamená metoda Sur Lie ?

Co znamená metoda Sur Lie ?

Sur lie je z francoužtiny přejatý termín pro jeden z technologických procesů při kterém se mladé víno ponechává ležet delší dobu na kvasnicích. Existují dva postupy – buď víno na kalech pouze dlouhodobě leží, tato metoda se označuje francouzským „élevage“ nebo vinař kvasnice s vínem pravidelně promíchává, potom jde o „battonage“.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína NEALKOHOLICKÁ VÍNA

NEALKOHOLICKÁ VÍNA

Každý z nás jistě zažil situaci, kdy si nemůže dopřát sklenku dobrého vína. V takové chvíli máme pro všechny řešení a to v podobě nealkoholického vína. Nealkoholické víno ocení na oslavách třeba řidiči, ale i těhotné ženy které si zajdou posedět na skleničku vínka s kamarádkou. Jde o nealkoholické víno u kterého byl obsah alkoholu snížený pod 0,5 %.(stejně jako třeba u nealko piva). Takže sklenku, nebo klidně i dvě si může bez obav dopřát úplně každý.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína MADEIRA

MADEIRA

Víno madeira patří mezi světoznámá dezertní fortifikovaná vína a je unikátní nejen chutí a původem z ostrova Madeira, ale i způsobem výroby. Vinice na ostrově Madeira jsou malého rozsahu, nacházejí se na terasovitých políčkách v nadmořské výšce od 0 do 900 m n. m. Vzhledem k vysoké propustnosti půdy je nutné tyto vinice i navzdory vysoké vzdušné vlhkosti dodatečně zavlažovat.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Co je Salon vín České republiky ?

Co je Salon vín České republiky ?

Sto nejlepších vín soutěže je oceněno prestižním titulem "Salon vín ČR". Na tuto soutěž navazuje celoročně otevřená ( kromě ledna, kdy probíhá příprava expozice nového ročníku) veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína HROZNOVÉ MOŠTY

HROZNOVÉ MOŠTY

Většina z nás zná jen jablečný mošt, proč ale nevyzkoušet i mošt z hroznového vína? Hroznové mošty se vyrábí z bílého i červeného hroznového vína.
Zobrazit celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vinařství

Štěpán Maňák - VINAŘSTVÍ - Rodinné Vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic poblíž Kyjova hospodaří na 25 hektarech vinic, na třech vinařských tratích s velmi příznivou polohou. Výroba je zaměřena pouze na přívlastková lahvová vína.Dufek - Vinařství - Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje také vinařství, jehož počátky sahají aRaxi - Představujeme unikátní možnost ukládání vinných láhví do stojanů RAXI, sestavovaných na míru Vašim požadavkům. Všechny komponenty jsou vyrobeny ze surovin, pocházejících z České republiky nebo ze Slovenska. Petrák Jan - VINAŘSTVÍ - Úcta k tradici, specifické půdní a klimatické podmínky dávají na jihu Moravy vzniknout v malém rodinném vinařství JAN PETRÁK klasickému sektu pravou šampaňskou metodou – kvašením v láhvi. LTC Vysoké Mýto a.s. - Společnost LTC Vysoké Mýto, a.s. byla založena 16. září 1996 jako balírna suchých plodů, dražovaného a sušeného ovoce, luštěnin a rýže. Caves de Rocbére - Caves de Rocbére najdeme v jižní Francii. Jedná se o vinařské sdružení, které je tvořeno třemi družstvy a vzniklo v roce 1972. Družstva společně sjednotila nabídky svých vín, aby pod společným vedením a managementem uváděla na trh produkci láhvových vín tChowaniec & Krajčírovič - Firma Vínne pivnice Svätý Jur, spol. s r.o. vznikla v roce 2001 spojením dvou vinařů. Petra Chowanieca, známého na trhu kolekcí odrůdových vín ročníku 2000 a Juraja Krajčíroviča, vino...Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné