Degustace 22. 4. 2022 Vinařství Štěpán Maňák

Publikováno: 27.4.2022

V pátek 22. 4. 2022, se v naší vinotéce, konala ochutnávka vín z produkce Vinařství Štěpán Maňák, jako již tradičně s jeho zástupcem p. Lungou.
Sídlo společnosti Vinařství Štěpán Maňák je v Žádovicích u města Kyjov - ve Slovácké vinařské podoblasti. Pro svou produkci vinařství využívá cca 25 hektarů vlastních vinic (převážně viniční trati Fěruňk - asi 23 ha, 2 ha spadají pod obec Hýsly). Výroba i technologie se ve vinařství významně zmodernizovaly. Vinařství je plně vybaveno nejmodernější technikou jak ve vinicích, tak přímo ve vinařství. Disponují také moderní laboratoří pro analýzu vína i hroznů. K výrobě vinařství Maňák používá také francouzské dubové sudy barrique, kterých mají okolo 150 kusů. Každoročně 1/3 sudů obměňují za nové. Vinařství nevyrábí sudová vína ani burčáky, vše co se vypěstuje, je využito k výrobě kvalitních přívlastkových vín. Výčet odrůd, kterým se ve Vinařství Štěpán Maňák věnují, je na moravské poměry velmi dlouhý ( cca 35 odrůd ), vína se ale vyrábějí v menších šaržích. Hodnocení vín bylo velice vyrovnané, degustujícím chutnala jak vína suchá, tak i  polosuchá.

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ O 3 NEJLEPŠÍ VÍNA:

1. Tramín červený, pozdní sběr 2020, polosuché

2. Sauvignon, pozdní sběr 2020, suché

O 3.místo se podělila hned čtyři vína

- Hibernal, výběr z hroznů 2021, polosuché
- Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2020, polosuché
- Cabernet sauvignon, výběr z hroznů 2018, suché
- Alibernet, pozdní sběr 2016 – Barrique, suché                            

 

Nabídku vín Vinařství Maňák naleznete zde:  https://www.vinostyl.cz/kategorie/vina-z-moravy-a-cech/vinarstvi-stepan-manak

Sdílet na Facebooku


Zpět

NASKLADNĚNÍ VÍN Z VINAŘSTVÍ RÉVA RAKVICE

Nově jsme zařadili do prodeje vína z vinařství Réva Rakvice s.r.o., které je vinařskkou společností, sídlící v tradiční vinařské obci Rakvice. Réva Rakvice hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 ha. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy, které splňují předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů pro výrobu výjimečných přívlastkových vín.
Zobrazit celý článek

Velikonoční provozní doba vinotéky

Přejeme všem klidné Velikonoce a pro zájemce o doplnění zásob vínka zveřejňujeme následující provozní dobu vinotéky.
Zobrazit celý článek

Vinařství

Vinopa - VINAŘSTVÍ - Rodinná firma Veselých - Vinařství VINOPA sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci největší vinařské oblasti s názvem Velkopavlovická.Moët & Chandon - Moët & Chandon je nejznámnější světová značka šumivých, šampaňských vín a sektů francouzského výrobce. Tradice výroby těchto vynikajících šampaňských nesoucí tuto značky sahá do historie více než 250 let. Alika a.s. - Společnost ALIKA je přední českou potravinářskou firmou, zabývající se nejen výrobou pražených ořechů a slaných snacků, ale také balením sušeného ovoce a olejnatých semen. Na trhu zaujímá své místo již od roku 1992.Petrák Jan - VINAŘSTVÍ - Úcta k tradici, specifické půdní a klimatické podmínky dávají na jihu Moravy vzniknout v malém rodinném vinařství JAN PETRÁK klasickému sektu pravou šampaňskou metodou – kvašením v láhvi. Haier - Chladničky na skladování vína-vinotéky od firmy Haier se svým elegantním vzhledem hodí do kteréhokoli obývacího pokoje i do každé kuchyně. Chowaniec & Krajčírovič - Firma Vínne pivnice Svätý Jur, spol. s r.o. vznikla v roce 2001 spojením dvou vinařů. Petra Chowanieca, známého na trhu kolekcí odrůdových vín ročníku 2000 a Juraja Krajčíroviča, vino...Deluxe - Paštiky patří mezi klasické pokrmy francouzské kuchyně. Jemné masové směsi se připravují z různých druhů masa – nejčastěji z vepřového, drůbežího, králičího a zvěřiny, existují však i rybí či zeleninové varianty. Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné