Nově v nabídce vinařství Červenka Čejkovice

Publikováno: 11.6.2024

Rodinné vinařství Červenka se nachází v malebné obci Čejkovice. Svou rozlohou vinic jsou Čejkovice třetí největší v ČR a leží v nejteplejším koutu naší republiky. Svými přírodními, půdními a klimatickými podmínkami jsou přímo předurčeny pro pěstování a výrobu kvalitních vín.Vinařství vzniklo přirozenou cestou a navázalo na několik generacívýroby vína v rodině. Jejich cílem je vyrábět kvalitní přívlastková vína s důrazem na odrůdovost, svěží vůni a ovocnou chuť, hrozny jen z vlastních vinic – kontrola kvality a vyzrálosti hroznů, které jsou potřeba k výrobě kvalitních přívlastkových vín (jen přírodní cukr). Je kladen velký důraz na práce ve vinici. Pěstují jen odrůdy které zaručují každoroční vyzrání hroznů. Přírodní vína typická pro danou lokalitu, výroba je zaměřena jenom na lahvová vína.

Nabídku vín Vinařství Červenka naleznete zde: https://www.vinostyl.cz/kategorie/vina-z-moravy-a-cech/vino-cervenka

Sdílet na Facebooku


Zpět

Vinařství KAMIL PROKEŠ a jeho láhvová vína u nás v prodeji !

Ing. Kamil Prokeš, Ph.D. vystudoval obor Vinohradnictví a vinařství, které zakončil s vyznamenáním jako inženýr v roce 2009. Po získání červeného diplomu pokračoval na Zahradnické fakultě v Lednici v doktorském studiu, které ukončil v roce 2016 obhajobou disertační práce na téma šumivých vín. Nyní působí jako odborný asistent na Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Během svého studia vyjížděl na četné vinařské stáže a konference do zahraničí (Německo, Rakousko, Itálie, Gruzie, Velká Británie, Francie, Slovinsko, Chile, USA, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko a JAR). Své získané teoretické znalosti a praktické poznatky nyní sdílí se studenty jako lektor na Vinařské akademii ve Valticích, Národním vinařském centru a Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity. Je držitelem senzorických zkoušek (zasedá na mezinárodních soutěžích za ČR), členem Unie enologů ČR a člen Komise expertů ministerstva zemědělství na SZPI pro hodnocení a zatřiďování vín. Mimo všechny odborné znalosti je také trojnásobný mistr z Mezinárodního mistrovství v sekání sektů – sabráži, a též držitelem osmi českých a jednoho světového rekordu v sabrage.
Zobrazit celý článek

Velikonoční otevírací doba

Velikonoce se kvapem blíží a my Vám všem přejeme klidné a pohodové prožití těchto svátků jara.
Zobrazit celý článek

Vinařství

Cálem - Společnost Cálem byla založena v roce 1859 a má sídlo v Portu na břehu řeky Douro. V současnosti patří mezi šestici nejúspěšnějších společností a exportuje vína do celého světa.Jean Brunet - Společnost Jean Brunet je malou rodinnou firmou, která byla založena v roce 1895 a je slavná pro své domácí uzenářství. Od roku 1962 se značka Jean Brunet zaměřuje na výrobu nejen čerstvých terin, ale také gurmánských specialit a delikates. Volařík - VINAŘSTVÍ - V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Weingut Andrzej Greszta - Vinice tohoto moselského vinařství se nachází v okrese Kröv. Zaměřují se zejména na odrůdu Ryzlink rýnský, kde na svět přišel první ročník v roce 2006. Sedlák - VINAŘSTVÍ - Vinařství Sedlák hospodaří na vlastních vinicích ve Velkých Bílovicích už čtvrtou generaci. Předkům tohoto rodu pomáhali při jejich práci vždy koně, a proto se kůň stal také jejich symbolem... Reisten - VINAŘSTVÍ - Vína z vinařství Reisten jsou charakteristická pro svou hlubokou mineralitu i kořenitost viničních tratí, jenž podtrhují jedinečnost pálavského terroir. Prezentují se víny nejvyšší kvality. Kamil Prokeš - VINAŘSTVÍ - Rodina Prokešů má svoji rodovou historii zasazenou do malebné vinařské obce Němčičky. Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné