Degustace vinařství Volařík v našem sklepě

Publikováno: 9.4.2014

Drazí milovníci dobrého vína. Dne 28.3.2014 proběhla třetí degustace v tomto roce a to vinařství "Volařík" v zastoupení Phdr. Martina Procházky. Velice poutavým vyprávěním okořeněným vtipnými historkami nás pan Procházka zavedl do historie a současnosti tohoto vinařství. Ve Vinařství Volařík pěstují a zpracovávají více než 12 odrůd vín. Každá je jedinečná svoji charakteristikou. Mnohé z těchto odrůd jsme měli v tento večer možnost ochutnat, dvanáct vzorků nádherných svěžích vín a to devět bílých a tři růžová vína.

Rodina Volaříků se zabývá výrobou vína od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Rozvoj vinařské tradice přerušila násilná kolektivizace a návrat k vinařství byl možný až po revoluci v roce 1989, kdy v restitucích byly postupně vraceny vinice původním majitelům. Příležitosti získat zpět své dávno ztracené pozemky po roce 1989 se Volaříkovi chopili a navázali tak na rodinnou tradici vinařství a vinohradnictví rozšířením výměry svých vinohradů. Další mladé vinice byly založeny roku 2001 a poslední v roce 2008.

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007, je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů na samém jihu Moravy a patří mezi nejkvalitnější vinice v České republice. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Při pěstování klade důraz na kvalitu hrozna, terroir, šetrný přístup k hroznům i vinicím a při zpracování využívá nejnovější technologie a poznatky. Hrozny jsou sbírány výhradně ručně a dopravovány pod suchým ledem do vinařství. Zde jsou zpracovávány tou nejnáročnější technologií, která je v České republice dostupná.

Vinařství Volařík se dokázalo v krátké době prosadit mezi producenty nejkvalitnějšího vína v České republice a sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích. Mezi nejprestižnější ocenění v České republice patří Champion Valtických vinných trhů, Král vín a Vinař roku – všechna tato ocenění získalo vinařství v roce 2011.

Vinařství je také od roku 2011 členem Aliance vinařů V8 – vinařství, jež se spojila s cílem společné podpory výroby a propagace kvalitních moravských vín. Vinařství je zakládajícím členem VOC Mikulov.

Ochutnali jsme tato vína:

 • Muller Thurgau, kabinet 2013, suché
 • Veltlínské zelené, kabinet 2013, suché
 • Muškát moravský, kabinet 2013, suché
 • Ryzlink rýnský, ps 2013, suché
 • Ryzlink rýnský terroir, ps 2012, suché
 • Ryzlink vlašský terroir, ps 2012, suché
 • Ryzlink vlašský terroir, ps 2012, polosladké
 • Veltlínské zelené, vzh 2012, polosladké
 • Rulandské bílé, vzh 2012, polosladké
 • Svatovavřinecké rosé, ps 2013, polosuché
 • Frankovka rosé, kabinet 2013, polosuché
 • Merlot rosé, ps 2013, polosladké

Po dopití všech dvanácti vzorků, jsmejako vždy hlasovali o nejlepší víno. Výsledky byly velice vyrovnané a bylo těžké vybrat tři nejchutnější vína. Nakonec jsme se shodli na tomto pořadí:

 1. místo: Veltlínské zelené, kabinet 2013, suché
 2. místo: Muškát moravský, kabinet 2013, suché
 3. místo: Ryzlink rýnský, ps 2013, suché
Sdílet na Facebooku


Zpět

Degustace 21. 3. 2014 Vinařství Špalek

Drazí milovníci dobrého vína. Dne 21. 3. 2014 jsme odstartovali v pořadí druhou degustaci v tomto roce a to vinařství Špalek pod skvělým vedením pana Františka Špalka a pana Petra Ilgnera. Během večera jsme ochutnali jedenáct druhů v...
Zobrazit celý článek

Vítejte ve světě dekantérů VINTURI

Rádi bychom Vám představili kolekci výjimečných designových aerátorů Vinturi pro červená vína, bílá vína a destiláty. Vzhledem k tomu, že klasický způsob dekantace, pomocí dekantační lahve, je proces časově náročný, dekant
Zobrazit celý článek

Vinařství

Pfeffer - Vinařství - Při vjezdu do Rakvic si nelze nevšimnout nápisu na železničním mostě: „Vítá Vás vinařská obec Rakvice“. To mnohým turistům dává tušit, že vesnice je úzce spjata s vinařstvím. Traduje se, že výroba moravského vína sahá až do dob Římanů. Hrabal - VINAŘSTVÍ - Jednoho podzimního dne se u láhve výtečného Veltlínu bratři Stanislav a Miroslav Hrabalovi rozhodli obnovit výrobu a prodej vín. Oprášili tak dlouho trvající tradici zpracování vína rodinou Hrabalových, kterou kdysi v roce 1966 zakládal otec Vác. Hrabal.Can Bech - Společnost Can Bech je rodinnou společností, která od roku 1981 uvádí na trh pochutiny k sýrům, marmelády, omáčky a chutneys, kandované konzervované ovoce, confitury a další.Hennessy - Hennessy je nejprodávanější koňak na světě. Ty nejlepší druhy Hennessy jsou míchány z pálenek starých několik desetiletí a ve značkách Richard Hennessy a Hennessy Paradise jsou obsaženy pálenky staré více než sto let. Krasglass - Sklářské studio Krasglass pod vedením Přemysla Krásenského bylo založeno v roce 1990 ručním malováním skla, později v roce 2002 firma začala vyrábět hutně tvarované sklo.Casa Santos Lima - Vinařství bylo vytvořeno za cílem zajištění trvalého rozvoje vinařské aktivity v oblasti Lisabon. Tato činnost byla poprvé spuštěna Joaquimem Santos Lima, který na přelomu 19. století, byl již velkým výrobcem a vývozcem portugalských vín.Snowdonia Cheese Company - Uvnitř krásného severního Walesu, v krásné přírodě s čerstvým mořským vzduchem a tekoucí vodou, byla v roce 2001 založena společnost Snowdonia Cheese Company. Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné