Degustace 16. 9. 2016 Vinařství Víno z Kobylí

Publikováno: 22.9.2016

V pátek 16. 9. 2016 jsme v degustačním sklípku naší vinotéky. Tentokrát to bylo Vinařství Patria Kobylí, které se prezentuje názvem Víno z Kobylí. Vinařství Patria Kobylí patří mezi velké a velmi známé vinařství. Nabízejí širokou škálu vín a my jsme na této degustaci mohli několik z nich ochutnat. Vinařství nám přijel představit pan Radocha jenž byl hlavní sklepmistr v tomto výborném vinařství, nyní pracuje pro vinařství externě. Na tuto degustaci si pan Radocha připravil hlavně vína z nové kolekce a to kolekce 8. století.

Kolekce Osm Století připomíná historii vína v Kobylí - Vinařství Víno z Kobylí z Velkopavlovické podoblasti si připomíná počátky pěstování vinné révy v této unikátní vinařské lokalitě. Řadu vín nazvanou. Kolekce Osm Století připravilo vinařství jako poctu tradici vinařství již od 13. století. Její podstatu tvoří vedle zkušeností mnoha generací také um současného vinaře, výjimečné půdní a klimatické podmínky zdejších viničních tratí a dlouhodobě pěstované odrůdy typické pro modrohorské vinice.

Než přejdeme k vínům tak si povíme něco o samotném vinařství… Vinařství Víno z Kobylí hledejte ve Velkopavlovické vinařské podoblasti jihovýchodní Moravy. Vinná réva se na území Kobylí pěstuje již osm set let. Už tehdy se teplomilné rostlině dařilo na zdejších slunných stráních obrácených k jihovýchodu a jihozápadu. Na současné ploše 165 -170 hektarů pěstují nejtradičnější odrůdy jako například Frankovka, Tramín nebo Modrý Portugal. Vinařská společnost v Kobylí vznikla spontánně v roce 1928, tedy v prvorepublikové době. Drobní vinaři se spojili kvůli společnému zájmu o pěstování a ochranu vinné révy. S roční produkcí 1,5 - 2 miliony lahví se Patria Kobylí stala jedním z nevýznamějších tuzemských výrobců vína. Z hroznů jejich vinic vznikají díky trpělivosti milovníků vinné révy aromatická a jedinečná jakostní odrůdová vína, vína s přívlastkem, archivní a ročníková vína. Vína tohoto vinařství mají dobrý zvuk jak na tuzemských, tak v mezinárodních souutěžích.

Frizzante Muškát moravský, perlivé víno 2015, suché - barva vína je světle žlutá. Vůně je muškátová s jemnými ovocnými tóny růžových grepů. V chuti je víno plně muškátové, příjemně perlivé s pikantní kyselinkou a dlouhou dochutí. Doporučujeme podávat k jemným paštikám a sýrům, dále pak ke gratinovaným jídlům zjemněných bešamelem. 
 
Neuburské, kabinetní 2015, suché - Neuburské z nejrozsáhlejší kobylské viniční trati Holý kopec dalo v ročníku 2015 jemné a velmi elegantní kabinetní víno, jehož barva hraje zlatavými odlesky a vůně připomíná čerstvě utrženou šťavnatou broskev. V chuti vína jsou lehce cítit i červené letní plody.
 • Alkohol: 12% obj.   
 • Cukr: 4,9g/l  
 • Kyseliny: 6,6g/l
Veltlínské zelené, pozdní sběr 2015, suché - kabinetní víno Veltlínské zelené se urodilo na viniční trati Holý kopec. Zelenožlutý odstín napovídá osvěžujícímu charakteru této žádané odrůdy. Na intenzívní svěžest tropických plodů ve vůni pak v pikantní a šťavnaté chuti navazují citrusové plody. Víno je harmonické dochuti díky souznění zbytkového cukru a kyselinky. Ocenění: Stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016
 • Alkohol: 12,5% obj.    
 • Cukr: 4,3g/l      
 • Kyseliny: 6,8g/l
Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2015, suché - barva vína je žlutá s nazlátlými odlesky, typicky odrůdové tóny nazrálého Ryzlinku vlašského přecházejí z vůně i do robustní chutě, v jejíž dlouhém závěru vynikají medové plástve.
 • Alkohol: 13,5% obj.
 • Cukr: 5,4g/l
 • Kyseliny: 6,2g/l
Rulandské šedé, pozdní sběr 2015, polosuché - barva vína je zlatá s bronzovými odlesky. Vůně přináší tóny opražených toustů, chuť vína připomíná kompotované hrušky. Víno působí harmonicky plným dojmem a jeho dochuť je typicky odrůdová.
 • Alkohol: 13,5% obj.
 • Cukr: 8g/l
 • Kyseliny: 6g/l
Sauvignon, výběr z hroznů 2015, polosuché - barva vína je světle žlutá. Vůně přináší typicky odrůdové tóny s výraznou nazrálou broskví. V plné chuti vína pak vynikají tóny černého rybízu, vyšší alkohol podporuje přirozeně nasládlý projev vína.
 • Alkohol: 14% obj.
 • Cukr: 8,3g/l
 • Kyseliny: 6,7g/l
Tramín červený, pozdní sběr 2015, suché - barva je žlutá s měděnými odlesky. Vůně odkazuje k typickým odrůdovým tónům bílých růží. V chuti pak vyznívá tropické ovoce s dominantním tónem čerstvé pomerančové kůry. Víno je plné a extraktivní. Ocenění: stříbrná medaile z mezinárodní soutěže VINO SLOVENIJA Gornja Radgona.
 • Alkohol: 14% obj.
 • Cukr: 5,7g/l
 • Kyseliny: 5,7g/l
Modrý Portugal, pozdní sběr 2013, suché - barva vína je tmavě červená. Ovocné tóny vůně jsou díky nazrávání vína v dubových sudech doplněny jemným dřevitým buketem. V chuti ladí ovocné tóny s příjemnou tříslovinou, dochuť vína je dlouhá.
 • Alkohol: 13% obj.     
 • Cukr: 1,6g/l
 • Kyseliny: 4,5g
Rulandské modré, výběr z hroznů 2011, suché - barva vína je temně granátová. Vůně s výraznými tóny drobných červených plodů. Chuť je elegantní, měkce sametová s velmi jemnou kyselinou a příjemnou tříslovinou. Víno zrálo v dubovém sudu.
 • Alkohol: 13% obj.    
 • Cukr: 4g/l    
 • Kyseliny: 4,6g
Svatovavřinecké, pozdní sběr 2009, suché - barva vína je rubínová s cihlovými tóny. Ve vůni vyniká lahodnost sušených švestek, na kterou v chuti navazují tóny připomínající povidla. Dochuť je sametově dlouhá. Ocenění: Prague Silver - Praque Wine Trophy 2016
 • Alkohol: 12% obj.     
 • Cukr: 7g/l    
 • Kyseliny: 5,1g/l
Frankovka, pozdní sběr 2006, suché - Desetiletá Frankovka v přívlastku pozdní sběr z nové linie archivních vín Vína z Kobylí ´rezerva´. Toto suché víno vyniká výraznou ovocnou vůní. Ve stále svěží chuti převládají tóny drobného lesního a zahradního ovoce. Chuť dotváří velmi jemná kyselina s příjemnou tříslovinou a dlouhou extraktivní dochutí. Víno se výborně hodí ke zvěřině, hovězí pečeni a všem tmavým a sytým masům. Podáváme dekantované při 15 – 16 °C. Viniční trať: U Skalky, Kobylí.

Pálava, výběr z bobulí 2015, sladké - vůně tohoto ´bobuláče´ je svěží, kořenitá s výraznými medovými tóny. Chuť je kořenitá, extraktivní, podpořená projevem dokonale vyzrálých cibéb. Doporučujeme podávat ke kořeněným úpravám drůbežího a rybího masa, případně méně sladkým dezertům. Viniční trať: Dvořanky, Kobylí.

 • Alkohol: 11,5% obj.
 • Cukr: 45g/l
 • Kyseliny: 6,8g/l
 
A tak jako každou degustaci, tak i dnes se hlasovalo o nejlepších vínech večera. A dopadlo to takto:
 
1. Sauvignon, výběr z hroznů 2015, polosuché
2. Modrý Portugal, pozdní sběr 2013, suché
3. Tramín červený, pozdní sběr 2015, suché
3. Svatovavřinecké, pozdní sběr 2009, suché

Fotogalerie...

Sdílet na Facebooku


Zpět

Valtické vinné trhy

Histroie valtických vinných trhů sahá až do roku 1858, kdy se konal první ročník této soutěže. Z té doby se totiž dochovala zpráva, že Okresní hospodářský spolek ve Valticích pod patronací knížete Jana II. z Lichtenštejna uspořádal další zemědělskou výstavu v zámecké jízdárně. V roce 1902, se o valtických vinných trzích hovoří již jako o jedné z nejvýznamnějších výstav vín tehdejšího Rakousko-Uherska.
Zobrazit celý článek

Degustace Vinařství Sing Wine

V pátek 17. 6. 2016 se v degustačním sklípku naší vinotéky konala poslední z jarních degustací vín. A nemohli jsme přivítat nikoho jiného než pana Tomáše Tetura majitele vinařství Sing Wine. Jak bývá již zvykem, degustace byla plně obsazená a není divu, pan Tetur a jeho vína jsou velmi oblíbená.
Zobrazit celý článek

Vinařství

Henriques & Henriques-Vinhos, S.A. - Rodina HENRIQUES patřila mezi největší vlastníky půdy v oblasti Camara de Lobos již od 15. století, kdy byly založeny i první vinice na svazích Pico da Torre, které patřily Henriquesovým. Philco - Společnost PHILCO, se po dlouhých letech vrátila na evropský trh s novinkami, mezi které patří také moderní chladící vinotéky a vitríny, určené k péči o láhve vína. Familia Deicas - Vína z vinic Juanicó jsou produkována výhradně rodinnou společností Deicas. Již třetí generace rodiny Deicas pracuje s plným nasazením a odhodláním, aby Vám přinesla víno té nejvyšší kvality.Grashoff - Historie společnosti Grashoff z Německa sahá až k roku 1872, kdy začala v obchodě s lahůdkami v Brémách obchodovat také s čerstvými pralinkami z Bruselu, domácími koláčky z Francie a ranní zeleninou z Nizozemí. Hradil - VINAŘSTVÍ - Vinařství Hradil je malé rodinné vinařství s názvem Víno Hradil Čejkovice, nacházející se ve Velkopavlovické vinařské podoblasti v Čejkovicích u Hodonína, ve třetí největší vinařské obci na Moravě.Liebherr - Lednice na víno - chladící vitríny značky Liebherr jsou výjimečné jak svou konstrukcí, tak použitými materiály a chladicím systémem. Stačí nastavit teplotu archivace vína a o vše se už postará Vaše nová chladící vinotéka.Plaimont Producteurs - Historie společnosti sahá do roku 1979, kdy se spojili tři hospodářská družstva Plaisance, Aignan a Saint-Mont a zřídili jednotnou skupinu družstev a vinic s názvem Plaimont Producteurs. Sp...Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné