Degustace 26. 10. 2018 Vinařství MAVÍN POMFY

Publikováno: 2.11.2018

Historie Vinařství Mavín sahá až do roku 2001. Za více než 14 let si získalo toto vinařství pana Martina Pomfyho mimořádnou popularitu nejen v odborných kruzích, ale také mezi širokou veřejností. Cílem tohoto slovenského vinařství je produkovat velmi kvalitní, přívlastková vína a zavádění nových výrobních technologií a postupů. Roční produkce vinařství dosahuje k 350 000 láhví, která odpovídá zhruba 245 000 litrů vína. V posledních ročnících dosahují vína Vinařství Mavín významných ocenění na mezinárodních soutěžích. Za zmínku stojí mimořádné úspěchy na celosvětových výstavách Vinalies Internationales des Paris nebo Concours Mondial de Bruxelles. 

 

SAUVIGNON, kabinentní 2017, suché
Víno s chráněným označení původu, kabinetní, pocházející z jihoslovanské vinohradnické oblasti Belá. V barvě je víno zelenkavé. Vůně vína je intenzivní, moderní, nesoucí náznaky exotického ovoce, ze kterých dominuje ananas a mango. Chuť vína je svěží, šťavnatá, doplněná o angrešt a bílý rybíz. 

CABERNET SAUVIGNON BLANC, pozdní sběr 2017, suché
Víno původem z jihoslovenské vinohradnické oblasti Nová Vieska, Bílá skála. Víno má jemnou žlutozelenkavou barvu. Ve vůni můžeme pozorovat jemné tóny angreštu, listu černého rybízu a jemný podtón bylin. Chuť vína je svěží, harmonicky ovocná, šťavnatá, velmi dobře kopírující aromatické vjemy.

TRAMÍN ČERVENÝ, výběr z hroznů 2017, suché
Víno jasně zlaté barvy, která prozrazuje vyšší vyzrálost hroznů, pochází z jihoslovenské vinohradnické oblasti Nová Vieska, viniční trati Veterný vrch. Vůně vína se nese ve znamení bílého koření a vůně růží. Mohutná, opulentní chuť s jemným zbytkovým cukrem kopíruje aromatické vjemy.

PÁLAVA, výběr z hroznů 2017, suché
Hrozny použité k výrobě této Pálavy pocházejí z Malokarpatské vinohradnické oblasti Vištuk, viniční trati Iveta 2007-II. Barva vína je zlatavě žlutá. V intenzivní, čisté vůni můžeme vysledovat vůni plodů červené moruše, doplněné o tóny růží. Chuť vína je dlouhá, svěží, připomínající morušovo-šípkovou marmeládu. Doporučujeme k delší archivaci, víno má potenciál k dalšímu vyzrávání. 

RYZLINK VLAŠSKÝ, pozdní sběr 2017, polosuché
Víno pocházející z jihoslovenské vinohradnické oblasti Rúbaň, trati Starý vrch, má zlatožlutou barvu, která napovídá vyššímu vyzrání hroznů. Hlinito-písčité půdy této oblasti předaly vínku nezaměnitelný charakter. Vůně vína se nese ve znamení lučních květů a jablíček, chuť je plná, bohatá s delší dochutí. Šťavnatost z kyselinek je ideálně vyvážená jemným zbytkovým cukrem.

RYZLINK RÝNSKÝ, výběr z hroznů 2017, polosladké
Víno pochází z jižního Slovenska, vinohradnické oblasti Rúbaň, z trati Pod malým vrchom. Barva vína je žluto-zelenkavá, jiskrná a čirá. Ve vůni můžeme pozorovat limetkovou šťávu a lipový květ. V chuti je vínko citrónově svěží, plné, šťavnaté, s dlouhodoznívající mineralitou. Ukázková vyrovnanost mezi zbytkovým cukrem a kyselinkami posouvá víno do vyšších rozměrů.

CABERNET SAUVIGNON ROSÉ, pozdní sběr 2017, polosladké
Víno v barvě jiskřivé - jemně růžové pochází z hroznů vypěstovaných na jihu Slovenska, ve vinohradnické oblasti Nová Vieska, viniční trati Veterný vrch. Aróma vínka je intenzívní, podmanivé, nesoucí charakter černého rybízu v kombinaci s lesními jahodami a malinami. Chuť vína velmi dobře kopíruje aromatické vjemy, je perzistentní, svěží - podpořená jemným zbytkovým cukrem.

MERLOT, jakostní odrůdové 2016, suché
Víno syté, rubínovo-fialové barvy. Vůně vína se nese ve znamení borůvkové marmelády, přičemž v pozadí můžeme rozpoznat koření a vanilku. Chuť vína je plná a bohatá, v dochuti ji prodlužuje jemná taninová textura. Výborné víno, které vyzrávalo 16 měsíců v novém francouzském barikovém sudu na jemném sedimentu. 

ALIBERNET, výběr z hroznů 2015, suché
Hrozny pro výrobu tohoto vína pocházeji z jižního Slovenska, vinohradnické oblasti Strekov. Víno je rubínově červené barvy. Intenzivní vůně nám nabídne možnost rozpoznat tóny různých druhů černého ovoce, je sametově měkká, s jemným nádechem koření a kávy. Chuť vína kopíruje aromatické vjemy, přičemž je objemná, plná a dlouhotrvající. Doporučujeme k archivaci, víno má předpoklad k dalšímu vyzrávání.

DUNAJ, SELECTION, výběr z hroznů 2015, suché
Víno zrálo 22 měsíců ve francouzských sudech. V barvě je víno rubínově-fialové s cihlovými odlesky. Vůně vína je opojná, intenzivní, připomínající třešňovo-švestkovou marmeládu. V pozadí je možné vnímat jemné náznaky ostružin a hořké čokolády. Chuť vína je elegantní, mohutná, doplněné o vanilkové tóny se sametovými taniny.

PINOT NOIR, SELECTION, výběr z hroznů 2011, suché
Barva vína je odrůdová, třešňová s cihlovými okraji. Aroma vína je komplexní, sametové, s náznakem tónů peckovitého ovoce a pražené kávy. Chuť vína je jemná, opojná, velmi věrně kopírující aromatické vjemy, v pozadí jsou patrné jemné náznaky koření.

 

Hlasování o nejlepší 3 vína této degustace dopadlo následovně:

1. PINOT NOIR, SELECTION, výběr z hroznů 2011, suché
2. 
RYZLINK RÝNSKÝ, výběr z hroznů 2017, polosladké
3. PÁLAVA, výběr z hroznů 2017, suché

 

Fotogalerie...

Sdílet na Facebooku


Zpět

Degustace 19. 10. 2018 Vinařství Štěpán Maňák

Páteční večer 19. 10. 2018 se v naší vinotéce nesl ve znamení ochutnávky vín z produkce Vinařství Štěpán Maňák. Jeho zástupce p. Lunga nás seznámil nejen s polohou vinařství, používanými uzávěry, pěstovanými odrůdami, ale také s oceněními vín, kterými se vinařství pyšní. Sídlo společnosti Vinařství Štěpán Maňák je v Žádovicích u města Kyjov - ve Slovácké vinařské podoblasti.
Zobrazit celý článek

Vinařství MAVÍN POMFY - degustace, nová vína

Srdečně zveme na degustaci Vinařství MAVÍN POMFY, která se bude konat 26. 10. 2018 od 18:30 hod. v naší vinotéce Vinostyl. Tato ochutnávka bude zároveň zahájením prodeje vín tohoto úspěšného vinařství, produkujícího vína ze slunných vinic jižního Slovenska. Historie společnosti MAVÍN pana Martina Pomfyho sahá do roku 2001. Vzhledem k tomu, že se dle svých slov považuje za fanatika do výroby vín, věnuje se v dnešní době produkci vín výběrových - přívlastkových, v té nejvyšší možné kvalitě.
Zobrazit celý článek

Vinařství

Weingut Andrzej Greszta - Vinice tohoto moselského vinařství se nachází v okrese Kröv. Zaměřují se zejména na odrůdu Ryzlink rýnský, kde na svět přišel první ročník v roce 2006. Vajbar - VINAŘSTVÍ - Vinařství Vajbar obhospodařuje cca 36 ha vinic, ve kterých probíhá postupná obnova přestárlých vinic a kde se zároveň obměňuje odrůdová skladba podle dlouhodobého záměru. Hradil - VINAŘSTVÍ - Vinařství Hradil je malé rodinné vinařství s názvem Víno Hradil Čejkovice, nacházející se ve Velkopavlovické vinařské podoblasti v Čejkovicích u Hodonína, ve třetí největší vinařské obci na Moravě.Vinobox - VINOBOX je inovativní značkou pro řešení moderního způsobu distribuce a stáčení vína. Je synonymem pro kvalitní víno ve spojení s vysoce účinným obalem technologie Bag-In-Box. Štěpán Maňák - VINAŘSTVÍ - Rodinné Vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic poblíž Kyjova hospodaří na 25 hektarech vinic, na třech vinařských tratích s velmi příznivou polohou. Výroba je zaměřena pouze na přívlastková lahvová vína.Rajhradské klášterní - VINAŘSTVÍ - Rajhradská klášterní vína pocházejí z jižní Moravy, ze znojemské vinařské podoblasti, z katastru a okolí měst Rajhrad a Dolní Kounice. Chowaniec & Krajčírovič - Firma Vínne pivnice Svätý Jur, spol. s r.o. vznikla v roce 2001 spojením dvou vinařů. Petra Chowanieca, známého na trhu kolekcí odrůdových vín ročníku 2000 a Juraja Krajčíroviča, vino...Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné