Degustace vinařství Hradil

Publikováno: 17.2.2014

První degustaci v roce 2014 odstartoval v našem degustačním sklípku v pátek 14.2. pan Lukáš Hradil z Čejkovic. Byly nám představeny vína ročníku 2013. Tento večer bylo degustováno 6 bílých, 4 červená vína a jedno rosé.

Vinařství pana Hradila se specializuje na výrobu přívlastkových a speciálních vín. Nejlepším předpokladem pro výrobu vín s nezaměnitelným aroma a chutí jsou jedinečné půdní a klimatické podmínky, nízké zatížení révových keřů, kvalitně prováděné zelené práce a v neposlední řadě probírka hroznů. Zpracování takto sklizených hroznů probíhá v moderně vybaveném technologickém provozu. Pan Hradil klade důraz na rychlé a šetrné zpracování. Vína jsou vyráběna metodou řízené fermentace v nerezových tancích a dřevěných dubových sudech typu barrique.

V nabízené kolekci kterou nám pan vinař představil, jsme ochutnali řadu vín v nejvyšší kvalitě. Tak jako jiné, i vína z vinařství Hradil mají své kouzlo, svůj charakter, ojedinělou specifičnost. Předkládá vína vyrobená z vlastních hroznů. Hrozny pochází z nejlepších vinohradnických tratí např. Odměry, Novosády, Helezný díl a Stará hora.

Vína které jsme měli možnost ochutnat byla s intenzivní vůní, zvláště nás upoutaly tóny tropického ovoce, uchvátila nás jejich plná ovocitá chuť s jemnou kyselinkou. Úžasně jsou zde spojeny pikantní kyselinky a zbytkový hroznový sirup se šťavnatým a dlouhým závěrem.

Po celou dobu degustace vybízel pan Hradil hosty k pokládání dotazů na které samozřejmě hned pohotově odpovídal.

 • Neuburské, pozdní sběr 2013, suché
 • Cuvée Davis rosé, pozdní sběr 2013, suché
 • Rulandské bílé, pozdní sběr 2013, suché
 • Sauvignon blanc, pozdní sběr 2013, polosuché
 • Ryzlink Rýnský, výběr z hroznů 2013, polosuché
 • Rulandské šedé, pozdní sběr 2013, polosuché
 • Pálava, výběr z hroznů 2013, polosladké
 • Cabernet Sauvignon, pozdní sběr 2013, suché
 • Dornfelder, pozdní sběr 2013, suché
 • Cuvée HRADIL, výběr z hroznů 2011, suché
 • Rubinet, moravské zemské 2013, polosladké

Po dopití posledního vzorku z deseti odrůd, jsme dlouze zvažovali které víno bylo tento večer nejchutnější. Abychom zjistili názor na tato vína od našich hostů, proběhlo hlasování. Výsledky byly velice vyrovnané a bylo těžké vybrat tři nejchutnější vína. Nakonec jsme se shodli na tomto pořadí:

 1. Pálava, výběr z hroznů 2013, polosladké
 2. Sauvignon blanc, pozdní sběr 2013, polosuché
  Ryzlink Rýnský,  výběr z hroznů 2013, polosuché
 3. Rubinet, moravské zemské 2013, polosladké
Sdílet na Facebooku


Zpět

Vaše nápady a požadavky nás zajímají

Milí zákazníci, je tady rok 2014 a náš e-shop je zaze o rok starší. Jsme rádi, že máme své stálé příznivce, kteří u nás rádi nakupují a samozřejmě by jsme chtěli oslovit i řadu dalších budoucích zákazníků kteří si na n...
Zobrazit celý článek

Vyznáte se v bublinách?

Láhev plná bublinek by určitě neměla chybět při žádné slavnostní nebo výjimečné události. Je však dobré vědět, že nejsou bublinky jako bublinky a že mezi nimi může být někdy dost velký rozdíl. V šumivém víně vzniká o...
Zobrazit celý článek

Vinařství

Rajhradské klášterní - VINAŘSTVÍ - Rajhradská klášterní vína pocházejí z jižní Moravy, ze znojemské vinařské podoblasti, z katastru a okolí měst Rajhrad a Dolní Kounice. Jižnější Kounicko vyhlášené vynikajícími ...Štěpánek - VINAŘSTVÍ - Rodinná vinařská firma vznikla v roce 2006 a navázala tak na dlouholetou rodinnou vinařskou tradici. Víno jsme dříve vyráběli v klasickém vinném sklípku. V roce 2005 jsme se přestěhoval...Konečný - VINAŘSTVÍ - Rodinné VINAŘSTVÍ KONEČNÝ obhospodařuje 4 ha vinic v duchu integrované produkce. Díky odbornému řezu, nízké zátěži keřů, precizním zeleným pracem, probírce hroznů a pozdní sklizn...Tyčinky s. r. o. - Společnost Tyčinky s.r.o. navázala na firmu PetPek, kterou založili bratří Cieślarovi. Jednatelem této společnosti je jeden ze synů, a tudíž ji můžeme považovat za rodinný podnik. Díky vlastní receptuře má naše trvanlivé pečivo svou specifickou chuť, ktePfeffer Vinařství - Naše vinice leží právě v katastrech obcí Rakvice a Přítluky kde viniční svahy mají jihozápadní a jižní orientaci a jsou na podzim omývány teplými fénickými větry urychlujícími zrání hroznů. Členitou linii viničních tratí předstupují po pravé straně prvotřRudolf 2. - VINAŘSTVÍ - Vinařství Rudolf 2 nebo také zkráceně R2 jsem založil spolu se svým bratrem v roce 2008. Člověk tak nějak časem zjistí že poznatky a zkušenosti získané životem spjatým s vínem chce ...Chowaniec & Krajčírovič - Firma Vínne pivnice Svätý Jur, spol. s r.o. vznikla v roce 2001 spojením dvou vinařů. Petra Chowanieca, známého na trhu kolekcí odrůdových vín ročníku 2000 a Juraja Krajčíroviča, vino...Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné