Současnost ve vinařství v Rajhradě

Publikováno: 24.3.2013

Vinařství Rajhradské klášterní

Vinařství v dnešní podobě funguje od roku 2007 a navazuje na nepřetržitou tradici vinařství ve stávajících prostorech sklepů od roku 1692. V tom roce bylo rozhodnuto, že se místní rajhradský benediktinský klášter začne systémově věnovat vinařství, k čemuž potřeboval sklepní hospodářství, a proto dal zbudovat tyto sklepy. Historie vinařství v Rajhradu je však mnohem starší a její počátky sahají až do roku 1222, kdy Přemysl Otakar II. udělil místnímu klášteru právo vybírat desátek z miroslavských vinic.

Jako nové a moderní vinařství používáme takové technologie, které v nejvyšší možné míře respektují přírodu a její zákonitosti. To nám dává možnost zpracovávat hrozny, vypěstované v integrované produkci, metodami vystihujícími charaktery jednotlivých terroir. Pro naše bílá vína vybíráme hrozny z oblasti Blučiny, kde se díky vápníku v půdě rodí vína aromatická, a Rajhradu s plnými minerálními víny. Hlavní těžiště suroviny pro vína červená leží v Dolních Kounicích, která je právě červenými víny vyhlášená. Odrůdová pestrost naší nabídky bílých vín sahá od tradičních odrůd jako Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský po Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon. Červená vína produkujeme z odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Neronet, Zweigeltrebe, Rulandské modré a Modrý Portugal (z některých z nich děláme také populární růžovou variantu). O tom, že naše postupy jsou na nejvyšší úrovni, svědčí mnoho ocenění v prestižních soutěžích u nás i v zahraničí.

Vychutnat si můžete vína ve dvou řadách, Classic a Exclusive, přičemž jde v obou řadách většinově o pozdní sběry. Vína do jednotlivých řad vybíráme při jejich profilaci během vegetačního cyklu ve vinici, nicméně finálně je zařazujeme do řad až po dokvašení.

Mezi nejoceňovanější vína patří Veltlínské zelené 2012, pozdní sběr, s bronzovou medailí z mezinárodní výstavy vín v San Francisku 2013; Placidus (Zweigeltrebe rosé) 2012, pozdní sběr, se zlatou medailí Prague Wine Trophy 2013; výjimečné Chardonnay sur lie 2011, pozdní sběr, se stříbrnou medailí z Concours Mondial de Bruxelles 2013 a z červených exkluzivní typickou Frankovku 2011, pozdní sběr, se zlatou z Prague Wine Trophy 2013 a extrémně extraktivním Svatovavřineckým 2011, pozdní sběr, s několika zlatými medailemi z našich i zahraničních soutěží.

související článek:
Historie vinařství v Rajhradě
Vína z Rajhradského klášterního vinařství

Sdílet na Facebooku


Zpět

Degustace 15. 11. 2013 Vinařství Vladimír Tetur

V pátek 15. 11. 2013 jsme v našem degustačním sklípku přivítali pana Vladimíra Tetura, majitele vinařství, které nese jeho jméno. Úvodem pan Tetur vzpomenul dubnovou degustaci, kterou prohlásil za velmi zdařilou a jen malinko si posteskl, že je škoda, když na sebe degustace nemohou navazovat, aby se mohl ve vyprávění posunout pokaždé o kousek dále a zabránil tak neustálému opakování přednášených informací.
Zobrazit celý článek

Víno jako dárek

Darovat kvalitní víno je jak darovat umělecké dílo jenž časem získává postupně na své hodnotě a je velmi oceňováno. (Konkrétní odrůdu vína si vyberete z naší bohaté nabídky.) Proto svým zákazníkům nabízíme zajímavou a o...
Zobrazit celý článek

Vinařství

Baloun - VINAŘSTVÍ - Radomil Baloun pochází z vinařského rodu ve Velkých Bílovicích, kde jeho předkové vinařili po mnoho generací. Narodil se 9. září 1959 ve Valticích, základní školu navštěvoval ve Velkých Bílovicích. Cave de Pfaffenheim - Cave de Pfaffenheim je vinařství v Pfaffenheimu v Alsasku ve Francii. Vinný sklep Pfaffenheim byl založen v roce 1957. Vlastní 250 hektarů vinic. Vinařství prodává asi 2,5 miliónu láhví r...Muriel - José Murúa je vinařství, jehož vznik se datuje od roku 1926 v samém srdci Rioja Alavesa (jedna ze tří podoblastí), která tvoří španělská Rioja. Vinice Muriel vznikla v roce 1986, kdy Ju...Vinopa - VINAŘSTVÍ - Naše rodinná firma sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci naší největší vinařské oblasti s názvem Velkopavlovická. Obec leží v tom nejjižnějším ...Válka Karel - VINAŘSTVÍ - Od roku 1991 jsme urazili malý kus dlouhé cesty. Začínali jsme s malým vinohradem na vlastní půdě a sklepem s několika sudy. Postupným vysazováním vinic na vlastní půdě a s využitím m...Casa Santos Lima - Casa Santos Lima je rodinné vinařství, založené v XIX. Století panem Joaquim Santos Lima. Nachází se v regionu Alenguer, 45 km jižně od Lisabonu. V této oblasti bylo objeveno naleziště fo...Carl Jung - Společnost Carl Jung má bohatou historii, kvalitu a tradici ve výrobě vína. Byla založena v roce 1868 v Německu a sídlí v zámku Rhineland postaveném na přelomu 10-11. století. V současnDalší vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné