Současnost ve vinařství v Rajhradě

Publikováno: 24.3.2013

Vinařství Rajhradské klášterní

Vinařství v dnešní podobě funguje od roku 2007 a navazuje na nepřetržitou tradici vinařství ve stávajících prostorech sklepů od roku 1692. V tom roce bylo rozhodnuto, že se místní rajhradský benediktinský klášter začne systémově věnovat vinařství, k čemuž potřeboval sklepní hospodářství, a proto dal zbudovat tyto sklepy. Historie vinařství v Rajhradu je však mnohem starší a její počátky sahají až do roku 1222, kdy Přemysl Otakar II. udělil místnímu klášteru právo vybírat desátek z miroslavských vinic.

Jako nové a moderní vinařství používáme takové technologie, které v nejvyšší možné míře respektují přírodu a její zákonitosti. To nám dává možnost zpracovávat hrozny, vypěstované v integrované produkci, metodami vystihujícími charaktery jednotlivých terroir. Pro naše bílá vína vybíráme hrozny z oblasti Blučiny, kde se díky vápníku v půdě rodí vína aromatická, a Rajhradu s plnými minerálními víny. Hlavní těžiště suroviny pro vína červená leží v Dolních Kounicích, která je právě červenými víny vyhlášená. Odrůdová pestrost naší nabídky bílých vín sahá od tradičních odrůd jako Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský po Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon. Červená vína produkujeme z odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Neronet, Zweigeltrebe, Rulandské modré a Modrý Portugal (z některých z nich děláme také populární růžovou variantu). O tom, že naše postupy jsou na nejvyšší úrovni, svědčí mnoho ocenění v prestižních soutěžích u nás i v zahraničí.

Vychutnat si můžete vína ve dvou řadách, Classic a Exclusive, přičemž jde v obou řadách většinově o pozdní sběry. Vína do jednotlivých řad vybíráme při jejich profilaci během vegetačního cyklu ve vinici, nicméně finálně je zařazujeme do řad až po dokvašení.

Mezi nejoceňovanější vína patří Veltlínské zelené 2012, pozdní sběr, s bronzovou medailí z mezinárodní výstavy vín v San Francisku 2013; Placidus (Zweigeltrebe rosé) 2012, pozdní sběr, se zlatou medailí Prague Wine Trophy 2013; výjimečné Chardonnay sur lie 2011, pozdní sběr, se stříbrnou medailí z Concours Mondial de Bruxelles 2013 a z červených exkluzivní typickou Frankovku 2011, pozdní sběr, se zlatou z Prague Wine Trophy 2013 a extrémně extraktivním Svatovavřineckým 2011, pozdní sběr, s několika zlatými medailemi z našich i zahraničních soutěží.

související článek:
Historie vinařství v Rajhradě
Vína z Rajhradského klášterního vinařství

Sdílet na Facebooku


Zpět

Degustace 15. 11. 2013 Vinařství Vladimír Tetur

V pátek 15. 11. 2013 jsme v našem degustačním sklípku přivítali pana Vladimíra Tetura, majitele vinařství, které nese jeho jméno. Úvodem pan Tetur vzpomenul dubnovou degustaci, kterou prohlásil za velmi zdařilou a jen malinko si posteskl, že je škoda, když na sebe degustace nemohou navazovat, aby se mohl ve vyprávění posunout pokaždé o kousek dále a zabránil tak neustálému opakování přednášených informací.
Zobrazit celý článek

Víno jako dárek

Darovat kvalitní víno je jak darovat umělecké dílo jenž časem získává postupně na své hodnotě a je velmi oceňováno. (Konkrétní odrůdu vína si vyberete z naší bohaté nabídky.) Proto svým zákazníkům nabízíme zajímavou a o...
Zobrazit celý článek

Vinařství

Tyčinky s. r. o. - V roce 2013 Tyčinky s.r.o. vytvořily nový originální produkt. Po mnoha zkouškách a hodnocených anketách samotnými odběrateli se několik měsíců dolaďovala ta nejlepší chuť. V internetové anketě opět samotní zákazníci vybrali název tyčinek BERTYČKY.Haier - Chladničky na skladování vína-vinotéky od firmy Haier se svým elegantním vzhledem hodí do kteréhokoli obývacího pokoje i do každé kuchyně. Moravíno-VINAŘSTVÍ - Ve Valticích, městě vínu zaslíbenému, v kraji, kde se setkává Lednicko-valtický areál se zvlněnou poetickou krajinou vinorodého Rakouska, ve městě, které je po věky synonymem vinařství v jeho nejkoncentrovanější a nejhutnější podobě, se nachází firma MORAPolderkaas - Henri Willig je producent holandských sýrových specialit pod značkou POLDERKAAS. Mezi nejznámější patří sýr Baby Gouda, nicméně do širokého portfolia produktů a specialit patří další a to sýry kozí, ovčí nebo BIO sýry. Lahofer - VINAŘSTVÍ - Jméno Lahofer je dnes součástí názvu nejen Vinařství LAHOFER, ale i dalších propojených firem pojmenovaných Hotel LAHOFER a Vinice LAHOFER.Šlechtitelská stanice - VINAŘSTVÍ - Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích je v současné době akciovou společností hospodařící na vlastních i pronajatých vinicích, vyrábějící víno, doprovodné produkty a provozující luxusní Vinařský penzion André uprostřed vinohradů. Mavín POMFY - Vinařství - Historie Vinařství Mavín sahá až do roku 2001. Za více než 14 let si získalo toto vinařství pana Martina Pomfyho mimořádnou popularitu nejen v odborných kruzích, ale také mezi širokou veřejností. Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné