Ilustrační foto Vína Arménská brandy

Arménská brandy

Arménské brandy patří více než 130 let mezi špičkové alkoholické nápoje svého druhu na světě. Historie arménské brandy se datuje od roku 1877, kdy byl v Arménii založen podnik na výrobu vína a vodky. Ten byl v roce 1898 zakoupen Nikolayem Shustovem, který v roce 1900 poslal vzorky arménské brandy na anonymní degustaci do Paříže, kde brandy získala cenu Grand Prix.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Degustace 13. 5. 2016 Vinařství Vladimír Tetur

Degustace 13. 5. 2016 Vinařství Vladimír Tetur

V pátek 13. 5. 2016 se konala v degustačním sklepě naší vinotéky další z degustací vín. Tentokrát jsme mohli přivítat pana Vladimíra Tetura, majitele oblíbeného vinařství jenž nese jeho jméno. Vzhledem k velké oblíbenosti osoby p. Tetura i jeho vín, byla jako vždy degustace dlouhodobě dopředu plně obsazena. Úvodem degustace jsme byli upozorněni na možnost pokládání dotazů, čehož bylo beze zbytku využito.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Šampionem Valtických vinných trhů se stal Irsai Oliver vinařství Sing Wine

Šampionem Valtických vinných trhů se stal Irsai Oliver vinařství Sing Wine

Vítězství odrůdy Irsai Oliver bylo nečekané nejen pro nás ale i pro samotnou hodnotící komisi. Podle Davida Šťastného z organizačního výboru soutěže se stala tato odrůda šampionem vůbec poprvé. „Bylo to překvapení, ale milé. Morava je krásná v tom, že je zde velká pestrost vinných odrůd a ukázalo se, že šampionem může být jakákoliv z nich. Žádná nemá dopředu daný handicap," vyjádřil přesvědčení Šťastný.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Degustace moselských vín

Degustace moselských vín

Tentokrát jsme velmi netradičně mohli ochutnat vína až ze dvou vinařství a nejen v tomto byla degustace výjimečná. Jednalo se totiž i vinařství německá, konkrétně moselská vinařství z okolí Kröv. Vína nám přijel představit pan Kostka, jenž je pověřen prodejem těchto vín u nás. První z degustovaných bylo vinařství Weingut Knodt – Trossen.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Degustace 15. 04. 2016 Vinařství Horák

Degustace 15. 04. 2016 Vinařství Horák

Vinařství Horák je malé rodinné vinařství nacházející se v obci Vrbice. Na této degustaci jsme mohli ochutnat jak vína nového ročníku 2015, tak vína ročníku 2014 u bílých vín, a u červených ročník 2013 i 2012.Vinařství Horák obhospodařuje cca 1 ha vlastních vinic, ostatní hrozny ( z cca 8-9 ha) pocházejí od vinohradníků z Vrbice a blízkého okolí. Produkují 50-60 000 lahví ročně.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Degustace vinařství Vinselekt Michlovský

Degustace vinařství Vinselekt Michlovský

Dne 1. 4. 2016 proběhla v našem degustačním sklepě další z letošních jarních degustací. Tentokrát jsme přivítali zástupce vinařství Vinselekt Michlovský pana Filipce. Degustace byla výjimečná tím, že všechna zařazená vína, mimo jedno, což bylo nealkoholické víno, byla vína zařazena v Salonu vín České republiky.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Mezinárodní soutěž Vinalies Internationales Paris

Mezinárodní soutěž Vinalies Internationales Paris

Vinařství Leoš Horák a jeho víno Rosé Horák 2015 získalo prestižní ocenění v mezinárodní soutěži "Vinalies Internationales“ a to Šampion růžových vín. Mezinárodní soutěž "Vinalies Internationales“ je jednou z nejnáročnějších a nejprestižnějších soutěží světa. Ke každému vínu jsou zpracovávány během hodnocení podrobné popisy. Pozornost je tu věnována každému detailu.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Degustace 18. 03. 2016 Vinařství Stanislav Konečný

Degustace 18. 03. 2016 Vinařství Stanislav Konečný

V pátek 18. 3. 2016 se v degustačním sklepě naší vinotéky opět konala jedna z letošních jarních degustací, tentokrát jsme mohli přivítat pana Stanislava Konečného majitele stejnojmenného Vinařství Konečný, sídlící ve vinařské oblasti Čejkovice.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Degustace 19. 2. 2016 Vinařství Hradil

Degustace 19. 2. 2016 Vinařství Hradil

Vinařství Hradil se nachází v Čejkovicích. Jedná se o malé rodinné vinařství, které svým vznikem navazuje na otce pana Lukáše Hradila, Vojtěcha, který vybudoval sklep a vyráběl sudová vína. Syn Lukáš modernizoval technologii a začal vína lahvovat.
Zobrazit celý článek
Ilustrační foto Vína Úspěchy vinařství Vinselekt Michlovský

Úspěchy vinařství Vinselekt Michlovský

Jak jistě všichni víte, vinařství Vinselekt Michlovský patří mezi nejvýznamnější vinařství České republiky. A k tomu se vážou i úspěchy, kterých toto vinařství dosáhlo. Vína produkovaná vinařstvím Vinselekt Michlovský se pravidelně umisťují v Salonu vín České republiky. A to již od vzniku vinařství.
Zobrazit celý článek
3 4 5 6 7 8 9 10 11

Vinařství

Pechor - VINAŘSTVÍ - Vinařství PECHOR je malé rodinné vinařství z Velkých Němčic. Zakladatel Marek Pechor navazuje na tradici rodu Pechorů, jenž vinařili ve Velkých Němčicích a sousedních Uherčicích po mnoho generací.Vinselekt Michlovský - VINAŘSTVÍ - Firma Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc. završuje pěstování révy vinné produkcí vín nejvyšších jakostních stupňů. Mladý podnik vznikl v roce 1993 a produkoval především vína určená pro zpracování na sekty. V roce 1995 začala firma plnit svá nejlepší vínQuinta do Noval - Quinta do Noval patří díky svému úchvatnému panoramatu a špičkovým ročníkovým vínům k nejvyhlášenějším vinařstvím v oblasti Doura. Petrák Jan - VINAŘSTVÍ - Úcta k tradici, specifické půdní a klimatické podmínky dávají na jihu Moravy vzniknout v malém rodinném vinařství JAN PETRÁK klasickému sektu pravou šampaňskou metodou – kvašením v láhvi. Štěpán Maňák - VINAŘSTVÍ - Rodinné Vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic poblíž Kyjova hospodaří na 25 hektarech vinic, na třech vinařských tratích s velmi příznivou polohou. Výroba je zaměřena pouze na přívlastková lahvová vína.Prchal - VINAŘSTVÍ - Malé rodinné vinařství s původním názvem Rudolf II. založil v roce 2008 Rudolf Prchal se svým bratrem Zdeňkem. Původní název odkazoval na jejich otce Rudolfa, který oba do tajů vína zasvětil a naučil je tomu nejcennějšímu a to lásce k vinaření.Dufek - Vinařství - Rodinné Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje také vinařství, jehož počátky sahají aDalší vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné